List name Post address Description
Histalumne histalumne@lists.hum.ku.dk Historisk Alumneforening
Histopslag histopslag@lists.hum.ku.dk Officiel opslagstavle for historiestudiet i København
Humit_test humit_test@lists.hum.ku.dk
Humsund humsund@lists.hum.ku.dk
Hum-tors-thinkchina_external hum-tors-thinkchina_external@list.ku.dk ThinkChina.dks nyhedsbrev og event alerts bde til eksterne og interne KU-adresser. ThinkChina.dk er en tnketank baseret p KU
Hydrologidag hydrologidag@list.ku.dk Hydrologidagen har til forml at bygge bro mellem forskere og praktikere indenfor vandforvaltning, og giver en enestende mulighed for at m de ligesindede og dyrke netvrket indenfor det hydrologiske fagomrde
Isbuc isbuc@list.ku.dk The aim of this list is to facilitate communication between scientists with an interest in structural biology.
Issco issco@lists.hum.ku.dk Chinese Overseas scholars
Journalclub journalclub@list.ku.dk Mailing list for sending out invitations to the lab's weekly journal club
Juniorisbuc juniorisbuc@list.ku.dk Junor ISBUC
Results per page: